Håkon Askheim Liknes

Håkon Askheim Liknes foto hentet fra Soundcloud

Håkon Askheim Liknes er en musikalartist og multi-instrumentalist fra Tysvær.

Håkon Askheim Liknes begynte som trombonist innen korpsmusikk. Han spiller også piano og trekkspill. 

Håkon Askheim Liknes har vært sanger og musiker ved flere tilstelninger. I 2015 var han militærmusiker og sanger i Hans Majestet Kongens gardes musikkorps. Håkon har studert ved musikkteaterhøyskolen i Oslo.

I 2018 var Håkon Askheim Liknes del av en større oppsetning av musikalen "Evita" ved Bømlo teater, med Lisa Stokke og Espen Hana i hovedrollene. Ande rogalendinger her var Gudrun Skorpe Sjøen og Oda Østenstad Fjell.

Håkon Askheim Liknes er instruktør ved Kulturbanken på Bryne.Sølve Oftebro er med i den musikalske rollespillgruppen Drager & Drottner, sammen med blant andre Sølve Oftebro  og Dyveke Christine Sæther.

Video: 
Kilder: 

Haugesunds Avis

Håkon Askheim Liknes
Beliggenhet: 
Forfatter: 
JoarKvanvik

Siste oppdateringer

Innleggsdato: 20.09.2023 - 14:19
Oppdatert dato: 22.09.2023 - 15:28
Sist endret av: JoarKvanvik
Toggle menu